مقالات

article image

نرم افزار SOLIDWORKS(سالیدوورکس)

نرم افزار soidwork   چیست؟

SolidWorks یک برنامه طراحی و مهندسی به کمک کامپیوتر مدل سازی جامد است که توسط Dassault Systèmes منتشر شده است. به گفته ناشر، بیش از دو میلیون مهندس و طراح در بیش از 165000 شرکت تا سال 2013 از SolidWorks استفاده می کردند.

SOLIDWORKS، ، یکی از محبوب ترین گزینه های نرم افزاری برای مهندسان مکاترونیک است. SOLIDWORKS توسط Jon Hirschtick فارغ التحصیل MIT توسعه داده شد و توسط Dassault Systems در سال 1997 خریداری شد.

Solidworks سالیدورک نرم افزاری بسیار پیشرفته به منظور طراحی سازه های صنعتی به صورت سه بعدی می باشد. شما با استفاده از نرم افزار Solidworks می توانید اقدام به طراحی و ایجاد مراجع هندسی ، منحنی ها ، پلان ها با آفست کردن صفحه ، دستگاه مختصات جدید ، منحنی های مارپیچ ، شیب دهی به سطوح و قرینه سازی اشیائ سه بعدی ، چرخش پروفیل حول یک محور و ... نمایید. این نرم افزار قابل توجه بسیاری از مهندسان و دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک ، مهندسی صنایع ، نقشه کشی صنعتی و ... بوده زیرا نسبت به نرم افزارهای مشابه از محیط کاربری ساده ای بر خوردار است و در عین حال به پیشرفته ترین ابزارهای طراحی و مدلسازی نیز مجهز می باشد.همچنین در نرم افزار Solidworks بخش های مجزایی برای مدل سازی ، عملیات ورق کاری ، جوش کاری ، ریخته گری ، قالب سازی ، تحلیل تنش ، مدلسازی رفتار و مقاومت قطعه تحت بار گذاری های گوناگون وجود دارد. بعلاوه در این نرم افزار ابزارهای جانبی مانند Cosmos-SolidCAMGeartrax و ... قرار گرفته که می توان از آنها برای ماشینکاری و یا تحلیل قطعات نیز استفاده کرد. از دیگر قابلیت های بسیار خوب برنامه Solidworks قابلیت اتصال به نرم افزار های تحلیلی مانند: Fluenr ، Ansys و ... میتوان اشاره نمود.

با پردازنده های فرکانس بالای  جی پی یو ران(GPURUN) توان محاسباتی بسیار بالا در سالیدورک(SOLIDWORKS) را تجربه کنید.